شکلات شیری فرمند راز جوانی بازیگران هالیوود است

شکلات شیری فرمند جریان خون را در مغز بهبود می بخشد

فقط در صورتی که نمی دانستید، افزایش جریان خون به مغز در زمان مناسب این توانایی را دارد که فعالیت مغز را برای مدتی افزایش دهد، بسته به مدت زمان افزایش جریان خون.

در مطالعه ای که در دانشکده پزشکی هاروارد انجام شد، نشان داده شد که 2 فنجان هات چاکو جریان خون در مغز را برای مدت زمانی که حدود 2 تا 3 ساعت طول می کشد، بهبود می بخشد.

ثابت شده است که ترکیب موجود در شکلات به نام فلاونوئید به افزایش جریان خون در مغز کمک می کند که به نوبه خود به روش های زیر به مصرف کننده شکلات کمک می کند:

• حافظه و دامنه توجه او را تقویت می کند.
• زمان واکنش او را بهبود می بخشد.


• همچنین مهارت های حل مسئله او را بهبود می بخشد.

آخرین نکته به طور خاص برای کسانی که در حین تحصیل در ریاضیات با مشکلاتی روبرو می شوند در آنجا قرار داده شده است. یک تکه شکلات را باز کنید، آن بچه را ببلعید و با مشکلات ریاضی خود روبرو شوید. شما فقط ممکن است آن را درست این بار!

شکلات تمرکز، حافظه و یادگیری را بهبود می بخشد

علاوه بر افزایش جریان خون به مغز، ثابت شده است که فلاونوئیدهای موجود در شکلات در مناطقی از مغز که مجهز به عملکردهای حافظه و یادگیری هستند، نفوذ کرده و عملکرد آنها را بهبود می بخشد.

شکلات همچنین حاوی مقدار کمی کافئین است؛ به اندازه ای نیست که آدرنالین شما را بالا ببرد و شما را در طول شب بیدار نگه دارد، اما به اندازه ای نیست که به تقویت تمرکز، حافظه و مهمتر از همه، بهبود خلق و خوی شما کمک کند و آن احساس سرخوشی را که برای لذت بردن از زمان مطالعه به آن نیاز دارید، به شما بدهد.