عرق نعنا اصل را برای درمان بیماری پسوریاسیس در هند استفاده می کنند

عرق نعنا اصل همچنین ممکن است در تسکین سایر مشکلات گوارشی مانند ناراحتی معده و سوء هاضمه موثر باشد. سوء هاضمه ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که غذا برای مدت طولانی در معده بماند و سپس وارد بقیه دستگاه گوارش شود.

مطالعات متعدد نشان داده‌اند که وقتی افراد روغن نعناع را همراه با وعده‌های غذایی مصرف می‌کنند، غذا سریع‌تر از معده عبور می‌کند، که می‌تواند علائم این نوع سوء هاضمه را تسکین دهد.

یک مطالعه بالینی در افراد مبتلا به سوء هاضمه نشان داد که ترکیبی از روغن نعناع و روغن زیره که در کپسول مصرف می‌شود، اثراتی مشابه داروهای مورد استفاده برای درمان سوء هاضمه دارد. این به بهبود درد معده و سایر علائم گوارشی کمک کرد.

مشابه IBS، مطالعاتی که بر توانایی نعناع برای تسکین سوء هاضمه تاکید می کند، از روغن نعناع به جای برگ های تازه یا خشک استفاده شده است.

علاوه بر مصرف نعناع، ادعاهایی وجود دارد که استنشاق عطر اسانس های گیاهی می تواند فوایدی برای سلامتی از جمله بهبود عملکرد مغز داشته باشد.

یک مطالعه شامل 144 بزرگسال جوان نشان داد که بوییدن عطر روغن نعناع به مدت پنج دقیقه قبل از آزمایش باعث بهبود قابل توجهی در حافظه می شود.

مطالعه دیگری نشان داد که بوییدن این روغن ها هنگام رانندگی باعث افزایش هوشیاری و کاهش سطح ناامیدی، اضطراب و خستگی می شود.

با این حال، همه مطالعات موافق نیستند که روغن نعناع می تواند برای عملکرد مغز مفید باشد. یک مطالعه نشان داد که اگرچه عطر روغن نشاط‌آور بود و منجر به خستگی کمتری می‌شد، اما تأثیری بر عملکرد مغز نداشت.

تحقیقات بیشتری برای کمک به درک نحوه عملکرد آن و بررسی اینکه آیا نعناع در واقع عملکرد مغز را بهبود می‌بخشد، مورد نیاز است.